itBEZPIECZENSTWO

WEBINAR

Wymagania NIS2 – co to oznacza dla Twojej organizacji?

Obowiązująca dyrektywa Unijna w zakresie cyberbezpieczeństwa NIS2, wprowadza nowe, surowsze wymogi dla podmiotów kluczowych i ważnych z różnych sektorów gospodarki. Zgodnie z wymogami dyrektywy, podmioty te do 17.10.2024 r. muszą zapewnić odpowiedni poziom zarządzania ryzykiem, testowania, szyfrowania i raportowania incydentów cyberbezpieczeństwa. Od czego jednak zacząć i jak wdrożyć odpowiednie rozwiązania?

Podczas webinaru porozmawiamy o tym, czym jest NIS2, które firmy podlegają dyrektywie, co powinny w związku z tym zrobić oraz jak w ocenie poziomu cyberbezpieczeństwa firmy może pomóc audyt. Opowiemy także jak wdrożyć niezbędne rozwiązania dzięki dofinansowaniu z UE.

Program:

  1. Czym jest NIS2 i kogo dotyczą nowe regulacje? Jakie będą konsekwencje niedostosowania się do dyrektywy NIS2?
  2. Weryfikacja poziomu cyberbezpieczeństwa poprzez audyt.
  3. Źródło dofinansowania transformacji cyfrowych.

Prowadzący

  • Marcin Kowalski
    Prezes zarządu Human Partner, mentor i doradca biznesu

    Jest współzałożycielem Rady EdTech przy Konfederacji Lewiatan oraz jej przewodniczącym, a także certyfikowanym konsultantem Facilitation Foundation (certyfikat APMG International). Aktywnie zaangażowany w rozwój ekosystemu na rzecz przedsiębiorczości i innowacji. Współpracuje z wieloma organizacjami biznesowymi, m.in. Klaster ITCorner, Konfederacja Lewiatan. Członek European Digital Education Hub przy Komisji Europejskiej. Jako ekspert uczestniczył w pracach Grupy Roboczej ds. sztucznej inteligencji (GRAI) przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Centrum GovTech oraz Grupie ds. KIS 12 Inteligentne technologie kreacyjne przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Jest również członkiem w Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie Miasta Wrocławia.

  • Joanna Szczurek
    Konsultant ds. usług cyberbezpieczeństwa

    Na co dzień doradza firmom w wyborze odpowiednich usług cyberbezpieczeństwa, sposobach podnoszenia poziomu zabezpieczeń oraz w organizacji cyberbezpieczeństwa. Poza pracą rozwija swoją wiedzę, obecnie w obszarze cyberbezpieczeństwa sieci przemysłowych.

  • Dawid Zięcina
    Ekspert z dziedziny systemów teleinformatycznych oraz cyberbezpieczeństwa

    Ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe uzyskał, pracując dla największych firm i instytucji o istotnym znaczeniu dla rozwoju polskiej cyberprzestrzeni. Doświadczony inżynier i manager. W ostatnich latach skupiony głównie na zagadnieniach cyberbezpieczeństwa firm, instytucji oraz kraju. Obecnie odpowiedzialny za dział techniczny jednego z największych polskich dystrybutorów rozwiązań i usług cyberbezpieczeństwa. O zawiłościach technologicznych i złożoności świata cyfrowego mówi w życiowy, przystępny sposób. Orędownik holistycznego podejścia do cyberbezpieczeństwa.

  • Łukasz Nowok
    Dyrektor IT w SQD Alliance

    W swojej codziennej pracy dba o bezpieczeństwo IT firm z różnych branż, w tym produkcyjnej, motoryzacyjnej, usługowej, a także jednostek samorządu terytorialnego i sektora publicznego. Realizuje projekty związane z szeroko rozumianym outsourcingiem informatycznym, instalacjami sieciowymi i serwerowymi oraz cyberbezpieczeństwem firm. Skupia się na poprawie bezpieczeństwa organizacji i całej jej infrastruktury, a projektami związanymi z outsourcingiem informatycznym pomaga firmom w osiągnięciu efektywności operacyjnej.

Gotowe!

Dzień przed wydarzeniem otrzymasz od nas wiadomość z linkiem do webinaru.