itBEZPIECZENSTWO

Case study: Kompleksowa obsługa IT w firmie tworzącej oprogramowanie

Zwiększające się ryzyko cyberataków oraz nieprzewidziane awarie prowadzące do trwałej utraty danych sprawiają, że coraz więcej firm decyduje się na pełny outsourcing IT. Kompleksowa obsługa IT daje bowiem pewność, że nad ważnymi procesami czuwają doświadczeni specjaliści, potrafiący profesjonalnie zadbać o każdy aspekt. Jest to także świetne rozwiązanie w przypadku rozproszonych zespołów pracujących zdalnie, takich, jak zespoły naszego klienta. Jak zewnętrzna obsługa IT sprawdziła się w jego przypadku?

Kim był nasz klient?

Firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania (aplikacji) i innowacyjnych rozwiązań dla branży materiałów budowlanych – producentów i wykonawców. Specjalizuje się w zapewnianiu wsparcia technicznego i narzędzi dostosowanych do potrzeb rynku. Wszystkie niezbędne dla jej klientów dane znajdują się w aplikacji służącej do zarządzania kontami i zamówieniami klientów, materiałami wysyłkowymi i monitorowanymi obciążeniami – od zakładu do miejsca pracy.

Oprogramowanie tworzone przez firmę jest rozwijane przez międzynarodowy zespół specjalistów, który działa na przestrzeni dziewięciu stref czasowych. Oferuje zatem wsparcie na żywo w języku angielskim przez 18 godzin. Z uwagi na rozproszony zespół, w tym dużą grupę pracowników z Polski, klient poszukiwał kompleksowej obsługi IT pracowników zdalnych na terenie naszego kraju, by zapewnić im wsparcie informatyczne w przypadku awarii i konieczności zakupu odpowiedniego sprzętu.

Pełna obsługa informatyczna pracowników zdalnych z Polski

Wyzwania
  • zapewnienie szybkiego czasu napraw i organizacji sprzętu zastępczego na czas napraw
  • systematyczna konserwacja oraz utrzymanie sprzętu IT w jak najlepszej kondycji,
  • regularnie aktualizowana lista ewidencji sprzętu,
  • dostępność specjalistów gotowych do pomocy zdalnej w przypadku awarii,
  • dostosowywanie sprzętu do potrzeb biznesowych i technologicznych poprzez zakup sprzętu odpowiednią instalację i konfigurację, odpowiednie oprogramowanie w zakresie bezpieczeństwa danych oraz odzyskania danych w przypadku większej awarii.
Cele
  • kompleksowa obsługa IT dla pracowników zdalnych na terenie Polski
  • zapewnienie całodobowej pomocy ze strony specjalistów dla pracowników
  • szybka naprawa wszelkich awarii informatycznych zapewnienie bezpieczeństwa danych

Profesjonalna obsługa IT w firmie klienta - jak zadbaliśmy o odpowiednie wsparcie informatyczne?

Obsługa abonamentowa:

Po zapoznaniu się z potrzebami klienta w zakresie współpracy w ramach obsługi IT, zaproponowaliśmy optymalne rozwiązanie – obsługę abonamentową dla 14 stanowisk w kraju. W ramach usługi klient miał pewność, że dzwoniąc do naszych specjalistów, natychmiast otrzyma niezbędną pomoc, dostosowaną do aktualnie występującego problemu.

Abonamentowa obsługa serwisowa zagwarantowała nie tylko doraźną pomoc w przypadku nagłych awarii, konieczności wdrożenia systemu informatycznego czy zadbania o aspekt bezpieczeństwa danych, ale również wsparcie w przypadku doboru i zakupu sprzętu dla klienta.

Wsparcie w zakupie sprzętu:

W przypadku zakupu nowego sprzętu, do klienta trafiały urządzenia nie tylko dostosowane do indywidualnych wymagań, ale również w pełni skonfigurowane i gotowe do pracy. W zakresie usługi informatycznej abonamentowej zajmujemy się także urządzeniami pracowników, którzy odchodzą z firmy. W takim przypadku sprzęt każdorazowo trafia do nas, dane z jego komputera są archiwizowane a komputer zostaje przywracany do ustawień fabrycznych oraz ponownie konfigurowany i wysyłany do nowego pracownika.  

Bezpieczeństwo danych w firmie klienta

Jednym z ważniejszych aspektów profesjonalnej obsługi informatycznej firmy klienta było zadbanie o aspekty związane cyberbezpieczeństwem. Chcąc zadbać o te kwestie także w przypadku swojego polskiego zespołu, klient powierzył nam wykonywanie regularnych kopii zapasowych za pomocą oprogramowania ACRONIS, dzięki którym po nieprzewidzianej, ewentualnej awarii możliwe jest natychmiastowe odzyskanie danych, bez ryzyka ich trwałej utraty i bez przestojów w pracy. Dbamy również o zapewnienie klientowi ochrony antywirusowej, wdrażając u jego pracowników odpowiednie oprogramowanie (ESET).

Efekty

Kompleksowa obsługa

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskał bowiem kompleksową obsługę sprzętu, dyspozycyjność w zakresie reagowania na awarie, a także solidne zabezpieczenia, które pomogą uniknąć zagrożenia związanego z wyciekiem i utratą danych.

Cyberbezpieczeństwo

Nowoczesne, sprawdzone oprogramowanie skutecznie chroni pracowników klienta przed narażeniem na działanie złośliwego oprogramowania szpiegującego. To sprawia, że poufne dane firmowe i tajemnice przedsiębiorstwa pozostają bezpieczne.

Oszczędność czasu dzięki doświadczonym specjalistom

Zewnętrzna obsługa IT jest bardzo dobrym rozwiązaniem, pozwalającym powierzyć wszystkie bądź tylko wybrane kwestie doświadczonym specjalistom. Kompleksowa obsługa IT rozwiązuje najważniejsze problemy klienta, pozwalając jego pracownikom w pełni skupić się wyłącznie na powierzonych zadaniach.

Zastanawiasz się, jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i poznać Twoje potrzeby.

Check Icon

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551. Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.